KONST / Ramar / Ram 5555119
*
nr 555 5119
Ram
1800-tal, med bemålat oljetryck, 38x28
Kondition: skadad
Utrop:
100 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 december 2008
kl 18:31:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 17:35:10
1
150 kr
25/11 18:10:42
2
150 kr
25/11 22:55:17
3
500 kr
28/11 17:15:10
4
250 kr
29/11 15:06:35
5
800 kr
1/12 08:58:09
4
600 kr
1/12 08:58:30
4
700 kr
1/12 08:58:52
4
800 kr
1/12 08:59:25
4
1.000 kr
1/12 10:26:55
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bemålat oljetryck ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:29
-
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:41
*
Ram
Kondition: skadad
nr 555 5119
Ram
1800-tal, med bemålat oljetryck, 38x28
Kondition: skadad
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 december 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/11 17:35:10 | 1 | 150 kr |
| 25/11 18:10:42 | 2 | 150 kr |
| 25/11 22:55:17 | 3 | 500 kr |
| 28/11 17:15:10 | 4 | 250 kr |
| 29/11 15:06:35 | 5 | 800 kr |
| 1/12 08:58:09 | 4 | 600 kr |
| 1/12 08:58:30 | 4 | 700 kr |
| 1/12 08:58:52 | 4 | 800 kr |
| 1/12 08:59:25 | 4 | 1.000 kr |
| 1/12 10:26:55 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bemålat oljetryck ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:29 -
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:41



